SVATEBNÍ SONG
Jedna z prvních povedených písniček, na které jsem si uvědomil, jak autorovi pomůže, když se o aktérech songu něco zajímavého/nevšedního ví…Jana před svatbou často říkala, že by chtěla fousatýho chlapa – s takovou „municí“ se pak text skládá krásně. (Martin)

 

MISKY VAH
Písnička k 30. narozeninám jedné výborné kamarádky, která už o životě věděla své. A já jí chtěl do dalších dní/roků sdělit, že přijdou časy dobré. Je to moje životní filozofie, že všeho máme naděleno spravedlivě – akorát se to někdy nakumuluje časově nevýhodně a pak se zdá, že všechno je špatný… U téhle písničky jsem si uvědomil, že na skládání „mám“, a tak jsem za to vděčný a svěřenou hřivnu řádně opečovávám a využívám jak pro sebe, tak pro druhé. (Martin)

 

KDYŽ NA NEBI MĚSÍC
Písnička pro ty, kteří se někdy v životě (nebo opakovaně) setkali s onkologickým onemocněním, u kterého je vždy důležitá vnitřní síla, vyburcovat v těle vše co je k dispozici, aby se onemocnění a jeho průvodní komplikace daly zvládnout. Písnička napsána pro Jarku, která o nemoci ví své a já jsem zase moc rád, že tu s námi může stále být… (Martin)

 

SONG FOR MIKE
Pokud se člověk rok setkává s osobností, komunikativním člověkem, navíc z Ameriky (jako rodilý mluvčí nás učil angličtinu), tak to nedá mu na rozloučenou složit písničku. A v angličtině, aby jí samozřejmě rozuměl. Přitom jsem si vyzkoušel obecně známou věc, že v angličtině se zpívá/skládá nádherně. A hudebně – když do Ameriky, tak samozřejmě jazzově… (Martin)